Ile zarabia event manager? O event marketingu w Polsce mówi się coraz częściej i głośniej. Do tej pory kojarzony był głównie z organizacją imprez integracyjnych. Teraz jego znaczenie wzrosło. Event marketing to długofalowy proces. Wykorzystuje się go głównie jako skuteczne narzędzie komunikacji z klientem. To doskonały sposób na realizowanie celów firmy oraz promowanie jej idei. Event marketing służy w głównej mierze budowaniu wizerunku marki oraz kształtowaniu opinii społecznej, a zawód event managera cieszy się obecnie dużą popularnością.

Ile zarabia event manager w Polsce?

Czym zajmuje się event manager?

Zajęć w branży eventowej nie brakuje, stąd popyt na pracowników zajmujących się organizacją różnego rodzaju wydarzeń stale rośnie. Rynek wciąż domaga się specjalistów w tym fachu. Event manager poszukiwany jest w kilku sektorach, spośród których naprzód wyłaniają się:

  • agencje eventowe, które specjalizują się w organizacji i koordynowaniu różnego rodzaju wydarzeń, zatrudniając tym samym od kilku do nawet kilkunastu managerów w swoich zespołach,
  • agencje marketingowe i PR’owe, które coraz częściej realizują tego rodzaju usługi z uwagi na ich rosnącą popularność,
  • biura podróży, oferujące między innymi wyjazdy typu incentive, które mają na celu motywowanie oraz integrowanie pracowników,
  • korporacje, zatrudniające zazwyczaj jedną osobę do koordynowania agencji eventowych, które realizują na ich rzecz działania związane z przygotowaniem różnego rodzaju eventów.

Event manager poszukiwany jest także w firmach zajmujących się organizacją wesel, w restauracjach, hotelach, obiektach sportowych i kulturalnych, czy przedsiębiorstwach wynajmujących różnego rodzaju powierzchnie.

Osoba na tym stanowisku zajmuje się w głównej mierze zarządzaniem strategią eventów, koordynowaniem ich organizacji, planowaniem spotkań, kontrolą realizacji wydarzeń pod kątem wykorzystania budżetu, czy też negocjowaniem kontraktów. Do jej obowiązków należy także nadzorowanie scenariusza wydarzenia, czy dbanie o odpowiednią oprawę muzyczną i artystyczną. Event manager odpowiada za catering i zapraszanie gości oraz osób, które mają uświetnić dane wydarzenie swoją obecnością.

Ile zarabia event manager?

Na wysokość wynagrodzenia event managera wpływ ma wiele różnorodnych czynników, spośród których należy z całą pewnością wymienić: wielkość firmy i jej kapitał, wykształcenie pracownika oraz jego doświadczenie zawodowe, czy też region zatrudnienia.

Zatem ile zarabia event manager? W wielu źródłach spotkać możemy różne kwoty odnoszące się do wysokości zarobków event managerów w Polsce. Powołując się jednak na dane pochodzące z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, można by przyjąć, że średnie miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 5280 zł brutto. Co drugi event manager w Polsce zarabia od 4060 zł do 7010 zł. Około 25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 4060 zł brutto. Taka sama grupa pracowników (25%) zarabia powyżej 7010 zł brutto.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 327 event managerów w Polsce, w tym 108 mężczyzn oraz 219 kobiet. Największe zarobki na tym stanowisku odnotowuje się w województwie mazowieckim. Event manager może także liczyć na pewne świadczenia pozapłacowe. Do najczęściej otrzymywanych benefitów na tym stanowisku zalicza się przede wszystkim: telefon komórkowy, laptop, a także prywatną opiekę medyczną.