FRIGGA: Praca dla opiekunki w 31195 Lamspringe!

  • Data publikacji:
  • 17-10-2017
  • Miejsce Pracy:
  • Niemcy

Miejscowość: 31195 Lamspringe / Sehlem

Start: między 27.10 a  02.11

Podopieczna, 82 lata, 56 kg, 154 cm

Dolegliwości:

- demencja z widoczną skłonnością ku chorobie Alzheimera

- podopieczna trzy razy w tygodniu chodzi do domu opieki dziennej i wówczas od 9:00 – 16:30 jest poza domem

- pacjentka jest diabetykiem,

- ma trudności w poruszaniu się,

- podopieczna porusza się w domu przy pomocy rollatora, a na zewnątrz korzysta z wózka inwalidzkiego,

- pomaga w transferze łóżko – wózek inwalidzki,

- częściowa inkontynencja,

- do podopiecznej raz dziennie przychodzi personel medyczny,

- personel medyczny będzie odwiedzał podopieczną również po przyjeździe opiekunki,

- częściowe problemy ze słuchem i z widzeniem,

- podopieczna korzysta z aparatu słuchowego,

- nosi okulary,

- wchodzenie po schodach możliwe jest przy pomocy opiekunki,

- osoba częściowo zdezorientowana,

- wymagana jest pomoc opiekunki podczas utrzymania higieny ciała,

- wymagane jest wsparcie podczas ubierania się/rozbierania,

- konieczna jest pomoc podczas jedzenia i picia,

- pani spokojnie przesypia noce.

Podopieczna mieszka wraz z mężem na terenie gminy w wiejskiej okolicy, w domu jednorodzinnym.. Preferowana jest opiekunka w wieku powyżej 30 lat z komunikatywną bądź dobrą znajomością języka niemieckiego i doświadczeniem w pracy w opiece z pacjentami z demencją. Mile widziana osoba empatyczna i serdeczna. W przypadku opiekunki palącej, palenie możliwe jest jedynie na zewnątrz. Mile widziana jest osoba, która będzie gotowa zorganizować czas podopiecznej – np. czytanie, wspólne spacery, gry towarzyskie. Opiekunka powinna być także świadoma co do samodzielnej pracy.

Podopieczna trzy razy w tygodniu chodzi do domu opieki dziennej i wówczas od 9:00 – 16:30 jest poza domem.

Obowiązki:

- prowadzenie domu,

- pomoc w utrzymaniu higieny ciała,

- pranie / prasowanie,

- gotowanie,

- robienie zakupów,

- dotrzymywanie towarzystwa.

Oferujemy:

- oddzielny pokój,

- oddzielna łazienka,

- telewizja,

- Internet,

- dostęp do telefonu,

- zakup biletów.