Lepsza Praca
Lepsza Praca (certyfikat 13858) to polska firma specjalizująca się w rekrutacjach na stanowiska techniczne, handlowe i menedżerskie – głównie dla sektora przemysłowego. Prezentowane przez nas oferty pracy, dotyczą zatrudnienia wyłącznie po stronie klienta, na podstawie umowy o pracę lub kontraktu menedżerskiego.

Główny Księgowy/Główna Księgowa

  • Data publikacji:
  • 13-08-2018
  • Miejsce Pracy:
  • Katowice

Dla naszego klienta poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko:

Głównego Księgowego/Głównej Księgowej

Katowice

Zadania:

-prowadzenie pełnej księgowości wg zasad obowiązujących w Spółce (UoR, MSR/MSSF)

-kontroling merytoryczny i organizacyjny nad procesami księgowymi pod kątem wymagań zgodnych z obowiązującą w spółce politykę rachunkowości oraz obowiązujące przepisy prawa,

-nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,

-sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według MSR/MSSF,

-nadzór nad procesem zamknięcia miesiąca,

-nadzór nad sprawozdawczością GUS,

-wsparcie w przygotowywaniu cen transferowych (TP) sporządzanie deklaracji podatkowych oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,

-tworzenie i egzekwowanie wewnętrznych procedur kontrolnych,

-zapewnienie właściwej dokumentacji procesów w dziale,

-przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne spółki.

Wymagania:

-doświadczenie w obsłudze firm budowlanych,
-dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
-bardzo dobra znajomość programu Excel, Word, systemów księgowych,
-bardzo dobra znajomość systemu ERP CDN XL (w zakresie modułu księgowości i controllingu),
- wyższe ekonomiczne, preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, ekonomia,
-doświadczenie na stanowisku kierowniczym,
-doświadczenie na samodzielnym stanowisku Głównej Księgowej/Głównego Księgowego,
-ugruntowana wiedza z zakresu międzynarodowych standardów rachunkowości i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, przepisów podatkowych, przepisów ustawy o rachunkowości i umiejętności zastosowania w praktyce,
-umiejętność myślenia analitycznego,
-umiejętność rozwiązywania problemów,
-zaangażowanie,
-systematyczność, dokładność, skrupulatność,
-bardzo dobra organizacja pracy,
-odpowiedzialność i samodzielność.

Nasz klient oferuje:

-Stabilną pracę w renomowanej firmie,

-Ciekawe projekty na skalę światową,

-Rozwój zawodowy poprzez różnorodność zadań,

-Paczki dla dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

-Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz szerokie możliwości dalszego rozwoju.

Osoby zainteresowane, proszone są o wysłanie dokumentów aplikacyjnych, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.