FOODjobs Sp. z o.o.

Inżynier Automatyk

  • Data publikacji:
  • 03-12-2021
  • Miejsce Pracy:
  • Warszawa
  • Stanowisko:
  • Automatyk

Miejsce pracy: woj. mazowieckie

Obowiązki:

  • Sprawowanie dozoru nad eksploatacją infrastruktury sterującej i systemami automatyki w powierzonym obszarze. W tym zakresie odpowiedzialności :
  • Opracowywanie założeń projektów oprogramowania oraz tworzenie i aktualizacja oprogramowania
  • Wykonywanie przeglądów, remontów i konserwacji maszyn
  • Konserwacja i naprawy urządzeń automatyki
  • Opracowywanie założeń projektów inwestycyjnych w obszarze automatyki
  • Weryfikacja problemów i usuwanie usterek zarówno bieżących jak i prewencyjnych
  • Nadzór nad dokumentacją elektryczną
  • Wykonywanie kopii zapasowych
  • Nadzór nad przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa przez osoby wykonujące prace
  • Rozwiazywanie bieżących problemów związanych z funkcjonowaniem układów sterujących oraz ich analiza
  • Inicjowanie potrzeb związanych z odnową infrastruktury sterującej
  • Koordynacja prac związanych z dokumentacją topografii sieci komputerowej oraz weryfikacji zmian w infrastrukturze sieci fabrycznej
  • Przygotowanie strategii rozwoju prewencyjnego utrzymania systemów automatyki opierający się na back-up’ach/wymianie urządzeń lub części eksploatacyjnych + czyszczenia.
  • Dzielenie się wiedzą z technikami działu utrzymania ruchu, aby wszyscy technicy mogli przeprowadzać prace prewencyjne i usuwać proste awarie samodzielnie.
  • Wspieranie projektów inżynieryjnych w ramach przejęcia odpowiedzialności za swój obszar.
  • Odpowiedzialność za mniejsze wymagane modyfikacje i optymalizacje programów urządzeń potwierdzone odpowiednimi analizami ryzyka.
  • Nadzór nad aktualizacją dokumentacji technicznej niezbędnej do bezpiecznej pracy, prowadzenia przeglądów, obsługi bieżącej, dokonywania modyfikacji itp.
  • Nadzór nad firmami kontraktorskimi wykonującymi zlecone prace w obszarze odpowiedzialności.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (automatyka, robotyka lub pokrewne)
  • Roczne doświadczenie z układami wykonawczymi i sensorycznymi automatyki
  • (Programowanie/obsługa w kilku językach programowania sterowników PLC, SCADA lub w rozszerzonych systemach sterowania.
  • Znajomość architektury/ infrastruktury rozproszonej i integracji systemów wyższego poziomu
  • Uprawnienia elektryczne SEP do 1 kV
  • Umiejętność konfiguracji, pisania programów i diagnostyki sterowników
  • Znajomość aplikacji SCADA / MES (MOM)
  • Znajomość sieci przemysłowych
  • Język Ang. Poziom średniozaawansowany (B2)
  • Mile widziane uprawnienia energetyczne Gr2 i Gr3

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Atrakcyjne warunki finansowe z premią biznesowową i świątecznym bonusem
  • Indywidualny plan rozwoju wspierający w budowaniu skutecznej ścieżki kariery
  • Dofinansowanie do posiłków w stołówce pracowniczej