Firma FRIGGA zatrudni Opiekunki Osób Starszych do pracy w Niemczech! Oferujemy legalne zatrudnienie, najkorzystniejsze warunki, atrakcyjne wynagrodzenie, bezpieczne i sprawdzone miejsce pracy. Wymagamy jedynie podstawowej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece.

Praca dla opiekunów. Niemcy.

  • Data publikacji:
  • 12-09-2017
  • Miejsce Pracy:
  • 27412 Wilstedt koło Bremen

Miejscowość: 27412 Wilstedt koło Bremen

Małżeństwo

Podopieczna, 75 lat, 80 kg, 160 cm

Dolegliwości:

- demencja,

- osoba po udarze,

- nadciśnienie,

- choroba wieńcowa,

- depresja (od czasu udaru),

- choroba tarczycy,

- schorzenie żołądka,

- choroba skóry,

- pełna inkontynencja,

- podopieczna korzysta z pieluchomajtek,

- starsza pani porusza się przy pomocy rollatora,

- częściowo wymaga lekkiej pomocy podczas wstawania,

- pacjentka współpracuje z opiekunem,

- osoba świadoma,

- w zależności od dnia, wymagana jest pomoc przy czynnościach toaletowych,

- podopieczna nosi okulary,

- wymagana jest pomoc podczas utrzymania higieny ciała,

- konieczna jest pomoc opiekuna podczas ubierania się/rozbierania,

- pacjentka samodzielnie je i pije,

- podopieczna przesypia noce,

- korzysta z fizjoterapii 2 razy w tygodniu,

- wymagana jest pomoc opiekuna przy zakładaniu rajstop uciskowych.

Podopieczna jest osobą przyjacielską, serdeczną, radosną i pełną humoru. Ma jednak skłonność do wycofywania się. Starsza pani lubi spędzać czas na oglądaniu telewizji, a w zależności od formy w danym dniu, lubi chodzić na zakupy.

Podopieczny, 79 lat, 80 kg, 175 cm

- demencja,

- kłopoty z prawidłowym rytmem serca,

- rak jelit,

- pan ma skłonności do powstawania ran,

- łuszczyca,

- częściowa inkontynencja,

- podopieczny nosi pieluchomajtki,

- osoba cewnikowana,

- ma trudności w poruszaniu się,

- pacjent korzysta z rollatora,

- współpracuje z opiekunem,

- potrzebuje asysty opiekuna podczas wstawania,

- wchodzenie po schodach możliwe jest przy pomocy opiekuna,

- osoba świadoma (czasem zapominalska),

- wymaga pomocy opiekuna podczas korzystania z toalety,

- konieczna jest pomoc podczas utrzymania higieny ciała i ubierania się/rozbierania,

- pacjent samodzielnie je i pije,

- ma trudności w komunikacji,

- kłopoty w prawidłowym rozumieniu, problemy ze słuchem,

- starszy pan przesypia noce,

- obecnie nie jest konieczne wstawanie w nocy do podopiecznego, ale w przypadku przebudzenia i odczuwania bóli, wymagane będzie wsparcie,

- wieczorem korzysta ze specjalistycznej butelki na mocz,

- aktualnie do podopiecznego przychodzi codziennie lekarz/pomoc medyczna, która podaje leki i wykonuje podstawowe czynności pielęgnacyjne.

Do pomocy jest sprzątaczka i fizjoterapeuta. Do pomocy przychodzi codziennie personel medyczny.

Podopieczny mieszka wraz z żoną na wsi (około 2500 mieszkańców), w domu jednorodzinnym z dużym ogrodem (o powierzchni 100 m2). Sklep znajduje się około 10 minut drogi od domu podopiecznych. W pobliżu znajduje się duże miasto Bremen. Możliwość zrobienia większych zakupów jest również w miejscowości Tarmstedt (tj. około 4 km od domu).

Preferowana jest opiekunka w wieku 30-50 lat, ale ważniejsze od tego jest doświadczenie w pracy w opiece. Chętnie opiekunka z dobrą, bądź komunikatywną znajomością języka niemieckiego.

Mile widziane jest również prawo jazdy opiekunki, ale nie jest to konieczny wymóg. W przypadku opiekunki palącej, możliwe jest palenie wyłącznie na zewnątrz.

Podopieczny jest przyjacielski, pełen humoru i inicjatywy. Pomimo odczuwanego bólu, stara się tego nie okazywać. Starszy pan lubi naturę i chętnie spędza czas w ogrodzie. W wolnym czasie czyta, lubi jazdę samochodem i zakupy.

Starszy pan powinien aktywnie uczestniczyć w obowiązkach domowych i być włączony w różne czynności i aktywności. Również mniejsze prace domowe i przy ogrodzie mogą mieć terapeutyczne znaczenie i zapewnią zajęcie podopiecznemu w wolnym czasie.

W domu nie ma zwierząt domowych.

Obowiązki:

- prowadzenie domu i utrzymywanie czystości,

- pranie / prasowanie,

- gotowanie,

- robienie zakupów,

- kontrola przyjmowania leków,

- zmiana pieluchomajtek,

- dotrzymywanie towarzystwa (również podczas wizyt lekarskich),

- pomoc w utrzymaniu higieny ciała podopiecznych.

Oferujemy:

- oddzielny pokój,

- oddzielna łazienka,

- podopieczna ma do samodzielnej dyspozycji (drugie) piętro wraz z kuchnią,

- internet,

- możliwość zainstalowania telewizji i radio,

- zakup biletów.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego wraz ze zdjęciem (warunek konieczny) na adres:j.lewandowska@friggawork.pllub kontakt telefoniczny z konsultantką z Działu Rekrutacji: Joanna Lewandowska tel. +48 535 222 855

Prosimy o dołączenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. 1997 nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami.