Praca mechanik samochodowy Niemcy - Oferty Pracy w Niemczech

Aktualne oferty pracy dla mechaników samochodowych w Niemczech– również bez znajomości języka. Znajdź dobrze płatną pracę, wyślij CV i zacznij pracę jako mechanik samochodowy w Niemczech od zaraz!

49 Ogłoszeń o Pracę w Niemczech dla Mechanika Samochodowego

Oferty pracy - na co zwracać uwagę?

Zawód mechanika samochodowego to w Niemczech niezwykle intratne stanowisko. Nasi zachodni sąsiedzi cały czas poszukują do swoich warsztatów wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, oferując atrakcyjne wynagrodzenie. Poszukując pracy jako mechanik, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • lokalizację danej firmy: na zachodzie Niemiec zarabia się więcej niż na wschodzie;
  • wielkość firmy: przedsiębiorstwa zatrudniające więcej niż 500 pracowników oferują wynagrodzenie nawet o 20% wyższe w porównaniu do mniejszych firm.

Istotną rolę odgrywa wykształcenie i doświadczenie. Często warunkiem zatrudnienia jest wykształcenie techniczne, a wymagane doświadczenie to minimum 3 lata na stanowisku.

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech?

Zarobki mechaników nie są jednakowe i zależą od doświadczenia, wykształcenia czy wielkości firmy. Analizując oferty pracy mechanika samochodowego w Niemczech zauważamy, że nieco wyższe stawki oferowane są w zachodniej części kraju. Stawki wahają się od 12 euro do nawet 20 euro brutto za godzinę. Osoby z większym doświadczeniem mogą więc liczyć nawet na ponad 300o euro miesięcznie.

Warto dodać, że oprócz pensji podstawowej pracodawcy wypłacają mechanikom samochodowym dietę w wysokości nawet 40 euro za dzień.

Atrakcyjne dodatki za pracę

Standardem przy zatrudnieniu jest umowa niemiecka oraz prawo do płatnego urlopu. Wśród niektórych ofert pracy możemy również znaleźć ciekawe dodatki, takie jak:

  • bezpłatne zakwaterowanie, zwykle jest to klasyczny pokój z kuchnią;
  • opłacenie kosztów podróży z Polski do Niemiec;
  • dodatki urlopowe oraz świąteczne, wypłacane po przepracowaniu określonego czasu na stanowisku.

Obowiązki

Obowiązki przy naprawie aut w Niemczech zbytnio się od siebie nie różnią. Niezbędne umiejętności w tym zawodzie to umiejętność pracy zgodnie z rysunkiem technicznym, dokonywanie bieżących napraw w pojazdach czy wymiana opon. Pracodawcy wymagają również umiejętności montowania wyposażenia dodatkowego, zwłaszcza w przypadku nowych samochodów, a także diagnostyki ich stanu.

Wśród ofert można wyróżnić pracę przy samochodach:

  • osobowych;
  • ciężarowych;
  • rolniczych.

Pracodawcy zwracają również uwagę na umiejętności miękkie, takie jak dokładność w wykonywaniu zadań, samodzielność czy dobrą organizację pracy.

Czy komunikatywna znajomość języka niemieckiego jest koniecznością?

Praca mechanika wymaga komunikowania się z klientami i innymi pracownikami w firmie. Nie da się tego faktu ominąć. Jednak wielu pracodawców wymaga jedynie podstawowej znajomości języka – na poziomie A2/B1. Oczywiście komunikatywna znajomość języka niemieckiego pozwoli nam na znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej pracy na tym stanowisku.

Osoby, które szukają ofert mechanika bez znajomości języka, również mają szansę na znalezienie pracy. Takich ofert jest jednak znacznie mniej i oferują one również niższe wynagrodzenie.