Muzeum Śląskie w Katowicach
Muzeum Śląskie w Katowicach zatrudni Specjalistę ds. realizacji wystaw

  • Data publikacji:
  • 26-03-2024
  • Miejsce Pracy:
  • Katowice
  • Stanowisko:
  • Programista Java

Nazwa stanowiska: Specjalista ds. realizacji wystaw;

Miejsce pracy: Katowice;

Wymiar czasu pracy: pełny etat;

Znak referencyjny: MŚ/W/SP.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe – mile widziane specjalizacje:  projektowanie grafiki, architektura wnętrz  lub form przemysłowych;
  • znajomość programów komputerowych do opracowania rysunków technicznych (AutoCad, DraftSight, ZWCAD);
  • znajomość programów z pakietu ADOBE, mile widziana znajomość programówdo opracowania modeli 3D i  wizualizacji (SketchUp, Rhino);
  • znajomość obsługi pakietu MS Office;
  • prawo jazdy kat. B.
  • znajomość trendów projektowych z branży scenografii, wystawienniczych oraz projektowania wnętrz;
  • zdolności manualne i plastyczne konieczne do wykonania i montażu scenografii wystawienniczej oraz pracy z eksponatami (zawieszanie obrazów, montaż postumentów, oprawa obrazów itp.);

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie w przygotowywaniu  grafik do druku wielkoformatowego;
  • znajomość języka angielskiego;
  • znajomość bieżących rozwiązań technologii multimedialnych;
  • samodzielność i inicjatywa;
  • doskonała organizacja pracy własnej i pracy zespołowej.

Obowiązki na stanowisku pracy:

  • praca kreatywna podczas przygotowania koncepcji wystawienniczych;
  • opracowanie projektów wystaw pod względem graficznym oraz aranżacyjnym (skład tekstów kuratorskich, podpisów, identyfikacja graficzna, projekt aranżacji oraz scenografii wystawienniczej);
  • przygotowanie technicznych etapów opracowania wystawy (projekt wykonawczy elementów scenograficznych np. gabloty, ścianki ekspozycyjne);
  • współpraca z innymi działami Muzeum w celu poprawnego realizowania wystaw czasowych oraz wystaw stałych;
  • realizacja zakupów i zleceń niezbędnych do produkcji wystaw czasowych w ramach procedur muzeum, w tym m.in.: przygotowanie umów, opisy faktur i dokumentów,
  • prowadzenie postępowań przetargowych oraz sporządzenie ofert porównawczych.

Oferujemy:

  • pracę w największej instytucji kultury województwa śląskiego;
  • Stabilną pracę w interdyscyplinarnym środowisku;
  • wysoki standard warunków pracy;
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;

Zainteresowanych prosimy o złożenie ofert zawierających:

  • CV;
  • list motywacyjny;
  • portfolio (przykład opracowania plastycznego oraz technicznego projektów wystawienniczych; identyfikacji graficznej, opracowanie wizualizacji projektowanych przestrzeni).

w terminie do 15 kwietnia 2024 r.

Oferty mogą być składane osobiście lub za pośrednictwem poczty pod adresem:

ul. T. Dobrowolskiego 1

40-205 Katowice

z dopiskiem: Pracownik Działu Wystawienniczego

lub przesłane drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@muzeumslaskie.pl

Muzeum skontaktuje się z wybranymi osobami
na podstawie przesłanych aplikacji

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji realizowanego przez Muzeum Śląskie w Katowicach zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych ze zm. oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Klauzula Informacyjna Dla Kandydatów Do Pracy

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”), informuję, że:

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Śląskie w Katowicach,
przy ul. Dobrowolskiego 1 (dalej: „my” lub „Muzeum”).

Kontakt z Inspektorem ochrony danych:
■ na piśmie na adres siedziby Muzeum Katowice 40 -205, ul. Dobrowolskiego 1;
■ telefonicznie 32/ 7799 325;
■ pod adresem e-mail: iod@muzeumslaskie.pl.
Źródło danych:
Państwa dane osobowe otrzymaliśmy bezpośrednio od Państwa – w związku z przesłaniem aplikacji w procesie rekrutacyjnym do pracy w Muzeum, a ich przekazanie nastąpiło dobrowolnie.

Zakres, cele i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych:

Muzeum przetwarza dane osobowe w zakresie określonym w art. 22 1 § 1 i § 2 Kodeksu pracy,
w szczególności: imię i nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe: nr telefonu lub adres email;
a gdy jest to niezbędne do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku dane osobowe dotyczące: wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, przebiegu dotychczasowego zatrudnienia; Muzeum przetwarzać może także inne Państwa dane osobowe, jeśli zostaną przez Państwa zawarte w aplikacji rekrutacyjnej.

Dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:

a)       przeprowadzenie procesu rekrutacji oraz podjęcie kroków na Pani/Pana wniosek przed zawarciem umowy – podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit c) RODO w ramach realizacji obowiązku prawnego Muzeum wynikającego z przepisów prawa pracy – art. 22 1 § 1 i § 2 kodeksu pracy;

b)      przeprowadzenie procesu rekrutacji w przypadku podania przez Państwa w aplikacji rekrutacyjnej danych osobowych w zakresie szerszym, niż wymagane w przepisach prawa pracy (podstawą prawną przetwarzania jest Państwa zgoda – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO w związku z art. 22 1a kodeksu pracy;

c)       prowadzenie przyszłych procesów rekrutacyjnych, w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w tym celu (podstawą prawną jest Państwa zgoda – - art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

d)      ustalenie lub dochodzenie ewentualnych roszczeń lub obrona przed takimi roszczeniami przez Muzeum (podstawą prawną jest prawnie uzasadniony interes Muzeum – art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
Dane osobowe nie są wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym nie podlegają profilowaniu.

Konsekwencje braku podania danych osobowych

Podanie przez Panią/Pana danych w zakresie określonym w kodeksie pracy (art. 22 1 § 1 i § 2 kodeksu pracy) jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Przetwarzanie innych danych osobowych zawartych w Państwa aplikacji rekrutacyjnej, a których Muzeum nie zażądało, jest dobrowolne i wymaga Państwa zgody.

Odbiorcy danych osobowych

Dane osobowe mogą być udostępnione podmiotom świadczącym na rzecz Muzeum usługi informatyczne, prawne, audytorskie, a także uprawnionym organom publicznym np. Policji, Prokuraturze.

Wycofanie zgody

Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, ma Pani/Pan prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które nastąpiło na podstawie zgody przed jej wycofaniem, a także wobec treści art. 6 ust. 1 lit. c) RODO.

Okres przechowywania danych osobowych

Państwa dane osobowe będziemy przechowywać do czasu zakończenia procesu rekrutacji, chyba że wyrazili Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w przyszłych procesach rekrutacyjnych. W takim przypadku, Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres 2 lat lub do chwili udzielenia zgody na ich przetwarzanie. Zgoda na przetwarzanie danych może być wycofana w każdym momencie. W tym celu należy przesłać nam takie żądanie na adres: kadry@muzeumslaskie.pl

Uprawnienia i skarga do organu nadzoru

Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia do innego administratora danych przetwarzanych na podstawie umowy w sposób zautomatyzowany. W zakresie, w jakim podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes, mają Państwo prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Powyższe uprawnienia można zrealizować przesyłając pisemne zgłoszenie na adres siedziby Muzeum lub za pośrednictwem

e-mail: iod@muzeumslaskie.pl

W przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, mają Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

Pamiętaj o Podstawowych Zasadach Bezpieczeństwa

  • Nie przelewaj, nie wysyłaj pieniędzy potencjalnemu pracodawcy
  • Nie wysyłaj płatnych sms-ów np. w zamian za dodatkowe informacje o pracy
  • Nie podawaj wrażliwych danych, np. numeru karty kredytowej
  • Prosimy o zgłaszanie wszelkich prób oszustwa lub podejrzanych ogłoszeń